4 maja 2025 r. na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyły się Centralne Obchody Dnia Strażaka z udziałem Prezydenta RP, Pana Andrzeja Dudy. Dzień Strażaka to wyraz uznania dla odwagi, poświęcenia i ciężkiej służby strażaków, którzy codziennie niosą pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i mienia. To także okazja do uhonorowania ich zasług oraz wzmocnienia świadomości społecznej na temat roli i znaczenia służb ratowniczych.
Utrwalanie obrazu za pomocą zdjęć daje nam możliwość dokumentowania naszej codzienności. Wspomnienia są ulotne a zdjęcia są czymś co pozwala nam przechowywać je dłużej.
Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć. Prezentujemy w niej przegląd wydarzeń, które miały miejsce na terenie Akademii Policji w Szczytnie w kwietniu 2025 roku - KWIECIEŃ W OBIEKTYWIE.
Uchwalona w 1791 roku Konstytucja była pierwszą taką ustawą zasadniczą w Europie oraz drugą na świecie – po amerykańskiej. Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia obchodzimy święto państwowe, które po dziś dzień wzbudza patriotyczne emocje zarówno wśród starszych, jak i najmłodszych. Nasi reprezentanci uczestniczyli w obchodach tego święta w Olsztynie i w Szczytnie.
Czytaj więcej: Lokalne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja
W auli Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyło się uroczyste ślubowanie 32 nowo przyjętych policjantów. Ceremonii towarzyszyło wzruszające przedsięwzięcie edukacyjne poświęcone pamięci ofiar zbrodni katyńskiej. To wyjątkowe wydarzenie patronatem honorowym objął Pan Radosław Król – Wojewoda Warmińsko-Mazurski. Akademię Policji w Szczytnie reprezentował mł. insp. dr Tomasz Siemianowski – Dyrektor Instytutu Nauk Społecznych Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych.
We wrześniu 2024 r. Polska doświadczyła jednej z najpoważniejszych klęsk żywiołowych w historii, która dotknęła województwa dolnośląskie, opolskie i śląskie. Powódź spowodowana intensywnymi opadami deszczu pokazała jak ważna jest skoordynowana reakcja i współpraca między służbami ratunkowymi. Na kanwie tych wydarzeń Akademia Policji w Szczytnie, we współpracy z Głównym Sztabem Policji Komendy Głównej Policji, w dniach 23-25 kwietnia 2025 roku zorganizowała seminarium naukowo-praktyczne nt.: „Współdziałanie służb podległych MSWiA oraz podmiotów pozapolicyjnych w sytuacjach kryzysowych”.
16 kwietnia 2025 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się szkolenie poświęcone zagadnieniom związanym m.in. z zabezpieczaniem imprez sportowych na terenie województwa śląskiego. W wydarzeniu uczestniczył nadkom. dr Łukasz Kacprowicz – Prodziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie.
Na mocy ustawy, która weszła w życie w styczniu 2025 roku, każdy wójt, burmistrz oraz prezydent miasta musi odbyć szkolenie z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej. Takie przedsięwzięcie odbyło się na terenie naszej uczelni w dniach 14-17 kwietnia 2025 roku. Wzięło w nim udział 114 uczestników. Organizatorem przedsięwzięcia był Pan Radosław Król – Wojewoda Warmińsko-Mazurski. Za warstwę merytoryczną szkolenia oraz jego realizację odpowiadała Akademia Policji w Szczytnie.
Za nami Dzień Otwarty Akademii Policji w Szczytnie. Na ponad 200 uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski czekało wiele atrakcji. Wszystko po to, by studia w Akademii i służba w Policji stawały się coraz bardziej atrakcyjne dla młodych ludzi stojących przed wyborem swojej przyszłości.
Czytaj więcej: Akademia otworzyła się na uczniów szkół ponadpodstawowych
Czytaj więcej: Konkurs na projekt graficzny Logo APwSz w związku Jubileuszem 35-lecia
W Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie odbyła się wyjątkowa uroczystość, której celem było uczczenie 5. rocznicy powstania Korpusu Kadetów oraz 100-lecia powołania kobiet do służby w Policji. Gościem honorowym wydarzenia był Pan Wiesław Szczepański – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. W przedsięwzięciu udział wzięli przedstawiciele naszej Uczelni.
Czytaj więcej: Wyjątkowa uroczystość w ZST im. Hipolita Cegielskiego w Śremie
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie oraz Akademii Policji w Szczytnie odwiedzili przedszkolaków w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 „Promyczek” w Szczytnie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą z uwagi na zbliżający się wielkimi krokami sezon wakacyjny.
W dniu 11 kwietnia 2025 r. zakończyła się XVI edycja „Olimpiady Policyjnej”. Była ona objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Laureat i finaliści otrzymali indeksy naszej Uczelni uprawniające do przyjęcia na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia realizowany w Akademii Policji w Szczytnie. W tegorocznej edycji Olimpiady udział wzięło 76 uczestników z 34 szkół z całej Polski.
W Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, 85. rocznicy II Deportacji Polaków na Sybir, 15. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele służb mundurowych, w tym insp. Mirosław Elszkowski – Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, insp. dr Agata Malasińska-Nagórny – Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie oraz insp. Stanisław Moroz – Komendant Miejski Policji w Olsztynie.
Czytaj więcej: Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
10 kwietnia 2025 r. w budynku Biblioteki Akademii Policji w Szczytnie odbyła się 5. edycja „Gali Środowiska Akademickiego”. To cykliczne wydarzenie, które stało się już tradycją, pozwala zacieśnić więzi pomiędzy organami uczelni i bracią studencką. Gala jest wyjątkowym świętem nauczycieli akademickich, pracowników i studentów naszej Uczelni, którzy poprzez swoją działalność i zaangażowanie wywierają istotny wpływ na życie społeczności akademickiej.
Najbliższy czas jest dla chrześcijan wyjątkowym. Przed nami Wielki Tydzień, który zostanie zwieńczony Niedzielą Zmartwychwstania. Jak co roku, środowisko akademickie naszej Uczelni spotkało się, aby wspólnie celebrować nadchodzące wielkimi krokami święto.
Czytaj więcej: Spotkanie wielkanocne Akademii Policji w Szczytnie
W Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki 8 kwietnia 2025 r. odbyła się konferencja naukowa pn. Współpraca instytucjonalna w sytuacjach kryzysowych pod patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i Wojewody Dolnośląskiego. Reprezentacji naszej Uczelni przewodniczyła insp. dr Agata Malasińska-Nagórny – Komendant-Rektor APwSz, członkini komitetu honorowego wydarzenia.
Czytaj więcej: Konferencja naukowa „Współpraca instytucjonalna w sytuacjach kryzysowych”
Na co dzień pełni funkcję technika Działu Zaopatrzenia i Transportu, dbając o prawidłowe warunki do realizacji zajęć z wyszkolenia strzeleckiego na uczelnianej strzelnicy. Swoją pracę łączy z pasją do modelarstwa, odnosząc liczne sukcesy podczas krajowych i zagranicznych zawodów. Kwietniowe mistrzostwa Polski w Oleśnicy powiększyły jego liczny dorobek o kolejne 4 medale.
Czytaj więcej: Sławomir Słoka multimedalistą modelarskich mistrzostw Polski
Na zaproszenie Pani Marty Ziółek – Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczytnie dołączyliśmy do akcji „PLED – Tak rośnie dobro”. Akronim „PLED” można rozszyfrować jako „Przyszłość”, „Los”, „Emocje”, „Dzieciństwo”. Inicjatywa ma na celu promocję rodzicielstwa zastępczego, integrację społeczności oraz budowanie świadomości na temat potrzeby wsparcia dzieci i rodzin.
Czytaj więcej: Włączyliśmy się w akcję „PLED – Tak rośnie dobro”
Utrwalanie obrazu za pomocą zdjęć daje nam możliwość dokumentowania naszej codzienności. Wspomnienia są ulotne a zdjęcia są czymś co pozwala nam przechowywać je dłużej.
Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć. Prezentujemy w niej przegląd wydarzeń, które miały miejsce na terenie Akademii Policji w Szczytnie w marcu 2025 roku - MARZEC W OBIEKTYWIE.
Już 15 kwietnia 2025 r. (wtorek) Akademia Policji w Szczytnie otwiera się na uczniów szkół ponadpodstawowych. Przyjdź i zapoznaj się m.in. z ofertą studiów w Akademii, infrastrukturą dydaktyczno-sportową, specyfiką szkolenia funkcjonariuszy i wyposażeniem uczelni. Czeka na Ciebie ogrom atrakcji, których nie możesz przegapić!
Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego to ważny etap w karierze każdego policjanta. Jest ono organizowane w celu przeszkolenia nowo przyjętych funkcjonariuszy i jest obowiązkowe dla wszystkich osób, które przeszły pomyślnie proces postępowania kwalifikacyjnego. Obejmuje ono zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną, w których słuchacze uczą się w szczególności zasad wykonywania obowiązków służbowych, przepisów prawa, taktyk i technik interwencji, a także pracy w zespole.
Czytaj więcej: W Akademii Policji w Szczytnie szkolimy policjantów z całej Polski
Pod koniec marca Szkoła Policji w Pile zmobilizowała słuchaczy i kadrę do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu sportowym. Wspólnie z Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Policjantów SP w Pile zorganizowano aktywny czas wolny, łącząc sportową rywalizację z pomocą charytatywną. W przedsięwzięciu wziął udział nasz reprezentant – kom. Marcin Rudnik z Działu Dowodzenia, który po raz kolejny w ostatnim czasie wykazał się ponadprzeciętną siłą.
Czytaj więcej: Sukces naszego reprezentanta podczas zawodów w wyciskaniu sztangi w Pile
29 marca 2025 roku na pływalni Akademii Policji w Szczytnie odbyły się Mistrzostwa Służb Mundurowych w Pływaniu pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Marka Boronia. Szczycieńskie mistrzostwa pływackie odznaczają się wieloletnią renomą i tradycją. Powróciły do kalendarza sportowego imprez mundurowych po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19.